CELLUBOR

CelluBOR, atık gazete kağıtlarından geri dönüşüm sağlayarak selüloz yünü olarak Türkiye’nin yerli imkanları ile bor katkıları CelluBOR’u oluşturan en büyük unsurdur.

CelluBOR, organik, doğal ve yüksek verimli ses ve ısı yalıtım malzemesidir. 2005 yılından itibaren nitelikli projeler gerçekleştirmekteyiz. 1999 yılında Çağ Mühendislik olarak inşaat alanında hizmet vermekteyiz. 2005 yılında Türkiye ile Orta Doğu’da CelluBOR markası ile bir ilke imza atarak selüloz esaslı bor katkılı, nefes alan ve doğal yalıtım malzemesini üretmeye başladık. Dünyamızın en büyük sorunlarından olan gürültü kirliliği, düşük verimlilik ve enerji ihtiyacına kesin ve pratik çözümler sunmaktayız.

Avrupa ülkeleri ve Amerika başta olmak üzere çoğunlukla olarak tercih edilen bor katkılı selüloz yalıtımı (Cellulose Insulation), Çağ Mühendislik aracılığı ile Türkiye’de üretilmeye başlamıştır. Bu sayede çevre ve insan sağlığına dikkat çekmeyi başarmış durumda olduğumuzu vurgulamak isteriz. Çağ Mühendislik 2008 yılından bu yana İstanbul’da yönetim birimi ile hizmet vermektedir. Konya’da bulunan üretim tesisinde 500.000 m3/yıl üretim hacmi bulunmaktadır. Aynı zamanda Çağ Mühendislik olarak ISO ve TSE standartlarına uygun bir şekilde hizmet sunmaktayız. 2006 yılında yalıtım sektöründe yılın yalıtım ödülü almaya hak kazanan firmamız, farklı coğrafyalarda kendisini durmadan geliştirerek yenilikçi bir bakış açısına sahiptir.

CelluBOR Sağlık İçin Çok Etkili!

CelluBOR içerisinde insan sağlığını tehdit eden madde ve kanserojen madde içermez. Fiziksel bir yapıya sahip olduğu için kullanılan binalarda nefes alma özelliği sunar. Aynı zamanda kullanılan alanda küflenme, paslanma ve rutubeti önlemektedir. Binaların uzun ömürlü olması ile insan sağlığına da olumlu etkileri vardır. Isı yalıtımı yüksek olduğu için kullanılan alanda düşük enerji tüketimini sağlayarak çevrenin de sağlığı için ciddi avantajlar sunar.

Geri dönüştürülen atık kâğıt %80 oranında doğa dostu olarak açıklanmıştır. Aynı zamanda böcek ve mantar oluşumu gibi durumlarda önlenmiş olur. Fenol ve formaldehit de içermemektedir. Uzun süreli veya kısa süreli cilt teması olduğunda herhangi bir kaşıntı ya da rahatsızlık gibi his oluşturmamaktadır. Ayrıca solunur ise hiçbir zararı olmadığını da belirtmek isteriz. Kullanım boyunca koku oluşmaması da oldukça avantajlıdır. İstanbul bor firmamız da geniş kapsamlı hizmetlerimizi sunmaktayız.

CelluBOR Çevre Dostu!

CelluBOR, selüloz yünü olarak bilinmektedir. %80’den fazlası geri dönüşüm kağıtlarından oluşmaktadır. Fabrikamızda kullanılmayan atık kağıtlar ses ve ısı yalıtım malzemelerine dönüşmektedir. Bu sayede hem ekonomiye hem de çevreye katkı sağlanması amaçlamaktadır. Selüloz yünü üretim esnasında sarf ettiğimiz enerji, mineral yün ile kıyaslanır ise 20 kattan az enerji tüketerek üretimi gerçekleşmektedir.

CelluBOR Üretimi Hakkında Bilgi

2005 yılında Çağ Mühendislik, Konya’da bulunan fabrika da Türkiye başta olmak üzere Ortadoğu’nun tek ve ilk selüloz borlu yalıtım hizmeti vermektedir. Aynı zamanda CelluMAK adlı yalıtım püskürtme makineleri üretime başlamıştır. Firmamız TSE EN15101 ve ISO 900:2008 kalite de üretim yapmaktadır. Aynı zamanda 2006 yılında fabrikamız en iyi yatırım ödülü almıştır. Ürettiğimiz ürünleri testlerden geçirerek TÜBİTAK, TSE Akredite ve Üniversite laboratuvarlarında düzenli olarak testlerden geçirilmektedir.

CelluBOR Performansı Nasıldır?

CelluBOR doğal ve organik malzemelerden üretildiği için ürünün kullanım ömrü ve performansı da sabittir. Isı, ses ve yangın yalıtım değerleri ile hacimsel kaybı olmaz. Düşük yoğunlukta kullanılan mineral yünleri zaman içerisinde şekillerinde bozukluk gösterir. Ancak CelluBOR yapıştırıcı aracılığı ile şekil değişmemesi ve yapı ömrü’nün uzun olması sağlanmaktadır. Bu sayede yıllar geçse bile performans değerinde herhangi bir değişime rastlanmamıştır.

CelluBOR Nasıl Uygulanıyor?

CelluBOR, seslüloz maddesi içererek bor katkılı ısı, ses ve yangın yalıtımı malzemesi olarak adlandırılmaktadır. CelluMAK ise CelluBOR’un püskürterek uygulanmasını sağlayan makinedir. CelluMAK aracılığı ile kullanım alanına dökme, doldurma ve üfleme gibi yüzeye kolaylıkla uygulanmaktadır. Ayrıca uygulama ek yersizdir. Bu sayede ısı ve ses köprü oluşumunu da önlemektedir. CelluMAK püskürtme bor makinesi ile CelluBOR hızlı bir şekilde uygulanmaktadır. Gün içerisinde uygulama yerine 100 – 250 m2 arasında bir ekip ile tek vardiya da işlem tamamlamaktadır. Ayrıca CelluMAK makineleri firmamız tarafından CE kalite standartlarına uygun olarak üretilmektedir.

CelluBOR Kullanım Alanı Nerelerdir?

Türkiye’de ilk CelluBOR üretimi yapan lider bir firmayız. Bu sebeple CelluBOR üretimine başladığımız günden bu yana villalar, oteller, eğitim kurumları, ofisler, konutlar, toplantı salonları, stüdyolar, sinema salonları, ahşap yapılar, çelik yapılar, tonoz yapılar, hangar, konferans, fabrikalar gibi pek çok alanda ısı, ses ve yangın yalıtımı m2 olarak uygulanmaktadır. Milli ve yerli imkanlarımız üretimini gerçekleştirdiğimiz CelluBOR, alçı paneller arası kullanım sistemlerinin ısı ve ses yalıtımı, iki duvar arası ısı ve ses yalıtımı, kompozit dış cephe ısı ve ses yalıtımı, tavanlarda, zeminlerde, çatıların ısı ve ses yalıtımı, jeneratör odasında ses yalıtımı, mekanik oda ses yalıtımı, katerdal çatıları ve sanayi çatılarında ısı ve ses yatırımları, kapalı otoparklar tavan kısımlarında ısı ve ses yalıtımı, prefabrik yapılar için ısı ve ses yalıtımı, sinema salonları ve eğlence mekanları için ısı ve ses yalıtımı, ticari yapılar için tavan-döşeme yalıtımı, sinema salonlarında akustik düzenlemesinde ve son olarak döşeme arasında ses yalıtımı için oldukça gerekli bir uygulamadır.

CelluBOR Ekonomik Mi?

Artan enerji maliyetini, tüketilen enerjiyi en aza indirmek ve ülke ekonomisine katkı sağlamak için CelluBOR tüm imkanları ile hizmet sunmaktadır. CelluBOR, ısı, ses, yangın ve nem yalıtımları’nın yanı sıra antibakteriyel ve yangın geciktirici özelliği ile ön plana çıkıyor. Aynı anda tek bir malzeme ile birçok avantaj sağlanıyor. CelluBOR kullanılan alana verimlilik katan bir malzemedir.

Nitelikli yalıtım malzemesi olan CelluBOR oldukça dayanıklı ve hem doğaya hem de insan sağlığına katkıları nedeni ile yaygın bir şekilde tercih edilmektedir. Geri dönüşüm kağıtlarından oluştuğu için oldukça ekonomiktir.

Sprey CelluBor Uygulama Fiyatları

 1. Ters Tavan Cellubor Kaplama:
  • 3cm 30 TL
  • 5cm 35 TL
 2. Yan Duvar CelluBor Kaplama:
  • 3cm 30 TL
  • 5cm 35 TL
  • 7cm 40 TL
 3. Çatı Arası Serpme CelluBor:
  • 5cm 30 TL
  • 7cm 35 TL
 4. Katlar Arası Ses İzolasyonu:
  • 7cm 40 TL
  • 10cm 60 TL

CelluBOR Ürünleri Nelerdir?

 • CelluBOR Yalıtım Malzemeleri
 • CelluBOR Yüzey Sertleştirici-13
 • CelluBOR Aderans Artırıcı Astar
 • CelluMAK Uygulama Sistemleri
 • CelluBOR Spray
 • CelluBOR Dry Blow
 • CelluMAK CM-150
 • CelluMAK CM-1000
 • CelluMAK Duvar Düzleştiricisi

Çağ Mühendislik tarafından 1990 yılından itibaren inşaat ve mühendislik alanında hizmet vermektedir. Türkiye’nin bor katkılı nefes alabilen ve organik yalıtım malzemesi olan CelluBOR üretimini gerçekleştirmekteyiz.

CelluBOR Yalıtım Malzemeleri

CelluBOR, ısı, nem ve ses yalıtımını aynı anda gerçekleştirme özelliğine sahiptir. Aynı zamanda yangın geciktirme özeliğine sahip olarak selüloz katkılı doğal bir yalıtım malzemesi olarak bilinmektedir. CelluBOR, geri dönüşüm kağıtları ile üretilen çevreye ve nefes alma özelliğine sahip olan yalıtım malzemesidir. Amerika ve Avrupa’da yaygın olarak kullanılan bir yalıtım malzemesidir.

CelluBOR Yüzey Sertleştirici-13 Nedir?

CelluBOR-13 yüzey sertleştirici, uygulanan alanın daha da güçlü ve dayanıklı olmasını sağlanmaktadır. Oluşacak fiziksel hasarlara karşı oldukça önemli bir etkendir. Bu uygulama sayesinde yalıtımın yapıldığı yerin yüzeyinde ömrü uzun olurken estetik bir görünüm de sunar. Kullanımı pratik ve temizliği de oldukça kolaydır. CelluBOR-13 yüzey sertleştiriciyi temizlerken yumuşak bir sünger, hava basıncı ve bez ile silinerek kolaylıkla temizliği sağlanabilir.

CelluBOR Aderans Artırıcı Astar Nedir?

Geçirimsiz ve emici yüzeyler için anderans artırıcı astar olarak kullanılmaktadır. CelluBOR, bor püskürtme yalıtım yöntemi ile kalsiyum sülfat şaplar, çimento esaslı şaplar, taş zeminler, beton zeminler, mastik asfalt şaplar, tesviye şapları, ahşap zeminler, alçı panel zeminler ve seramik yüzeyler için kullanılmaktadır. Poliüretan ya fa dispersiyon yapıştırıcılar kullanılmaktadır. Aynı zamanda kaplama malzemelerini yapıştırmadan önce astar olarak da kullanılabilmektedir.

Anders artıcı astarı kullanmandan önce yüzeyin temiz, sağlam, çatlaksız ve taşıyıcı olması gerekmektedir. Aynı zamanda toz, kir ve yağdan arındırılması gerekmektedir. Doğal taş, fayans, kalsiyum sülfat, terrazzo, ahşap yüzeyler vakumlu temizlik makinesi ile temizlenmeli ve zımparalanması gerekmektedir. Bu malzemeyi kullanmadan önce iyice karıştırılması şarttır. Beton gibi yüzeylerde su ile açarak rulo aracılığı ile kolaylıkla uygulanabilir.

CelluMAK CM-150 Makinesi

CelluMAK CM-150, elektrik panosu, ana selüloz makinası, su haznesi, hortum ve filtre pompa elektrik kontrol ünitesi ve kablolar, filtre, nozzle’ları ve püskürtme tabancası olmak üzere eksiksiz bir uygulama sistemi sunmaktayız.

CelluMAK CM-1000 Makinesi

CelluMAK CM-1000, selüloz yünü püskürtme makinesidir. Enjekte ve serpme yöntemi ile doldurma işlemini gerçekleştirerek yüksek performans sunmaktayız. Bu makine saatte 1000 kg CelluBOR selüloz yününü düşey ve yatay olarak transfer etmektedir. CelluMAK CM-1000 makinesi ana makine, selüloz püskürtme hortumu, elektrik panosu, elektrik kontrol ünitesi, kablolar olmak üzere serme ve enjekte ederek için gerekli tüm ekipmanları kapsamaktadır.

CelluMAK Duvar Düzleştirici

Duvar dilimlerine uygulanan malzeme’nin fazlası traşlanarak alınmaktadır. İki yüzey arasında kalan CelluBOR’un yüzey kalınlıkları farklıdır. Bu şekilde CelluMAK kullanılarak duvar düzleştirici işlemi uygulanmaktadır.

Bu malzemelerin tümü %100 yerlidir. Yüksek dayanıklılığı ile CelluBOR Türkiye’de yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Çağ Mühendisliğin tescilli markası olarak ürünlerin tamamı kalite standartlarına uygun olarak üretilmektedir.

CelluBOR Uygulama Aşaması

CelluBOR uygulama öncesi aşanında profesyonel personellerimiz keşif için uygulama yağıalcak alana gelmektedir. Önceden uygulama alanını görmek oluşacak sorunları en aza indirmektedir. Doğal ve organik yalıtım malzemesi denildiğinde akla ilk gelen CelluBOR markalı ürünlerdir. Selüloz esaslı bor katkılı ısı, ses ve yangın yalıtımı için tercih edilen tek markadır. Yaşanabiliir bir Dünya için doğal ve yerli ürerim olan CelluBOR çevre sağlığı için oldukça avantajlı bir malzemedir.

CelluBOR Kullanılan Alanlar

Firmamız kurulduğu günden bu yana pek çok alanda ses, ısı ve yangın yalıtım hizmeti vermiştir. CelluBOR, yalıtım markası olarak yaygın olarak tercih edilmektedir. Peki, bu malzeme’nin kullanım alanları nelerdir?

 • Otellerde Isı ve Ses Yalıtımı
 • Konutlarda Isı ve Ses Yalıtımı
 • Endüstriyel Tesislerde Yalıtım
 • Ahşap Yapılarda Yalıtım
 • Prefabrik Yapılarda Yalıtım
 • Soğuk Hava Depolarında Yalıtım
 • Ofislerde Isı ve Ses Yalıtımı

CelluBOR Spray Uygulama Alanı Nerelerdir?

 • Soğuk Hava Depoları
 • Metal çatı ve cepheler
 • Çatılarda ters tavan uygulamalarında alttan püskürtme tekniği ile uygulama
 • Hayvan Çiftlikleri
 • Ses izolasyonları gerektiren mekanlarda (cami, toplantı odaları, sinema salonları, fabrikalar, okullar, halka açık mekanlar ve atölyeler)
 • Gemi, konteynırlar ve vagon dış cephelerinde
 • Otel ve motel, spor kompleksi, toplantı kompleksi ve eğlence kompleksi gibi benzeri tesislerde ses yalıtımı yapılmakta
 • Endüstriyel bina çatılarında, eternit, sac, beton, ondülin, membran vb. malzemeler kullanılmakta
 • Yapıların iç yüzeyinde kaplama altına püskürtme tekniği ile uygulama
 • Yapılarda dışarıdan püskürtme yöntemi ile siding, cam, alüminyum, beton esaslı malzemeler, granit vs. kaplama altına uygulama

CelluBOR Dry Blow Uygulama Alanı Nerelerdir?

 1. Konferans, sinema vb. alanlarda zemine döşenen ses yutucu malzeme
 2. Eğlence, spor, otel ve toplantı kompleksleri ses yalıtımı uygulanması gereken alanlar
 3. Prefabrik yapılarda duvar içi
 4. Çatı bor arasında serme uygulaması
 5. Kuru duvar sisteminde iki tarafı da kapalı olan alçı paneller arasına üfleyerek doldurmak
 6. Sanayi tesislerinde duvar ve çatı yalıtımları
 7. Fabrikalarda yoğuşma gibi problemleri önlemek için serme tekniği kullanılmakta

CelluBOR Kalite Politikamız

Kurulduğumuz yıldan bu yana kalitemizden ödün vermeden hizmet sunmaya devam etmekteyiz. Çevreye ve insan sağlığına yüksek verimlilikte üretim yaparak hizmet sunuyoruz. Yenilikçi bir bakış açısı ile gelişmeleri yakından takip etmekteyiz. Bu sayede siz değerli müşterilerimize yüksek kalitede hizmet sunmayı amaçlamaktayız. Doğal çözümlerimiz ile karşılıklı güveni de sağlamaktayız. Aynı zamanda müşterilerimize ve tedarikçilerimize usun süreli iş imkanı sunmaktayız.