CelluBOR, bor katkılı ve selüloz esaslı bir ısı, yangın ve ses yalıtım malzemesi olarak bilinmektedir. Atık gazete kağıtları ile geri dönüşüm sayesinde elde edilen bir yalıtım malzemesidir.

CelluBOR, selüloz esaslı ve bor katkılı bir ses, ısı ve yangın yalıtım malzemesidir. Sektörde yıllardır kurumsal bir firma olarak CelluBOR yalıtım hizmeti sunuyoruz. ENS yalıtım firması alanında uzman ve eğitim almış personelleri ile siz değerli müşterine kaliteli ve güvenilir hizmet sunmayı amaçlıyor. CelluBOR yalıtım malzemesi için firmamdır CelluMAK adında malzeme’nin püskürtülmesini sağlayan makine ile hizmet sunmaktadır. Aynı zamanda CelluMAK yerine göre üfleme, dökme ve doldurma olarak kolaylıkla uygulanabilen yapıştırıcı püskürtme özelliği sunmaktadır.

CelluBOR ile tüm yüzeyler de istenilen kalınlıkta ve yoğunlukta uygulanabilmektedir. Ayrıca uygulama’nın ek yersiz olması, tüm ısı ve ses köprülerinin oluşumunu önlemektedir. Ancak CelluMAK makinası ile CelluBOR uygulaması hızı oldukça avantajlıdır. Bir günde uygulama alanına göre tek seferde uygulanabilir. Borlu yalıtım 100-250 m2 arası uygulama alanında tek seferde gerçekleşebilir. Ürünlerimiz yüksek kalite standartlarına uygun bir şekilde üretilmektedir.

CelluBOR Nedir?

CelluBOR, atık gazete kağıtlarının geri dönüşüme uğraması ile elde edilen yalıtım malzemesidir. Türkiye’nin ilk yerli üretimi olan CelluBOR yalıtım malzemesi içerisinde su, ses, nem ve ısı yalıtımını barındırmaktadır. Doğal bir maddeden üretilen bu yalıtım malzemesi kolaylıkla uygulanabilir ve uzun ömürlü kullanım imkanı sunar. CelluBOR 2005 yılından bu yana üretilen ve yalıtım için yaygın bir şekilde tercih edilen malzemedir. CelluBOR’un ısı geçirgenlik direnci 50 mm kalınlıkta 1.35 m2K/W’dur. Aynı zamanda yüksek ve düşük sıcaklıklarda değeri sabittir. Uygulama sırasında CelluMAK aracılığı ile püskürterek kolaylıkla işlem tamamlanmaktadır.

  • 3 thoughts on “Cellubor nedir ?

  1. hocam samsunda kayinpederim diş cephe yaptirdi pandemiden once ama ev rutubet ve isi konusunda sikintili acaba isi yalitimi sikintili olabilirmi sebebi nedir .tabi dis cepheyi baska birileri yapti sizin urununuz degil bunu belirrteyim

  2. 12 cm kalınlıkta strafor varmı elinizde yurd dışına gönderilecek tır bazında ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir